Proje Ekibi

Aslıhan Özcan

1982 yılında İstanbul’da doğdu. Koç Üniversitesi’nde Sosyoloji ve Psikoloji üzerine çift ana dal yaptı. 2008’de Lesley University’de Sanat Terapisi ve Akıl Sağlığı Danışmanlığı yüksek lisans programından mezun oldu. Amerika’da Tewksbury Devlet Hastanesi ve Riverside Gün Hastanesi’nde sanat terapisi stajyeri olarak çalıştı. Bireylere ve gruplara sanat terapisi uyguladı ve dışavurumcu terapi süpervizyonları aldı. Ardından Kosair Çocuk Hastanesi’nde sanat terapisti olarak çalıştı. Bu süreçte, fiziksel travma yaşamış, kronik veya ölümcül hastalıkları olan pediatrik hastalar, kardeşler ve ailelerle bireysel terapi ve grup terapisi uyguladı. 2010’da Türkiye’ye döndü ve “Hayatın Renkleri” adını verdiği proje ile Okmeydanı Eğitim Araştırma (eski adıyla Okmeydanı SSK), İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastaneleri Pediatrik Onkoloji-Hematoloji Servislerinde gönüllü olarak sanat terapisi uyguladı. 2011’den beri Amerikan Hastanesi’nde, Psikiyatri Polikliniği ve Tüp Bebek Merkezi’nde uzman psikolog olarak çalışmaktadır. Ayrıca, Koç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulu’ndaki öğrencilere psikolojik danışmanlık hizmeti sunmaktadır. 

Aslı Yıkıcı

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’nin ardından Galatasaray Üniversitesi Uluslar arası İlişkiler Bölümü’nü ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. 2009-2013 yılları arasında Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı’nda Proje Sorumlusu olarak çocuk hakları, yurttaşlık, araştırma, drama gibi alanlardaki projeleri yürüttü. 2013 Nisan ayından beri Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nda Eğitim ve Gönüllü Koordinatörü olarak çalışmaktadır. 2013 Ağustos ayından bu yana “Oyun Benim İlacım” projesini de yürütmektedir.

Defne Kaya

1982 yılında Adana’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra, Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Bölümünde yüksek lisans yaptı. Şu an aynı üniversite ve bölümde doktora yapıyor. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfında 2006-2010 yılları arasında Eğitim Programları Sorumlusu olarak çalıştıktan sonra Özel Sezin Okulunda Program Geliştirme ve Ölçme Değerlendirme uzmanı olarak görev yaptı. 2012 yılından itibaren ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümünde öğretim elemanı olarak çalışıyor. 

Esra Düzgün Baytekin

1983 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Sağlık Eğitimi Fakültesinden mezun olduktan sonra, kısa bir süre öğretmenlik yaptı. TEGV, WWF, ÖSGD, TOG ve TURMEPA gibi sivil toplum kuruluşları için eğitim programları ve materyalleri hazırladı. 2010 yılından beri, Söz Danışmanlık’ta çocuklar ve gençler için çeşitli projeler tasarlamaya devam ediyor. Oğlu Çınar’la her şeyi yeninden keşfetmeyi, yüzmeyi ve yan flüt çalmayı çok seviyor.

 

Rukiye Ulusan

1980 yılında Lefkoşa’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi, TV Gazeteciliği Bölümü'nden mezun oldu. 2004 yılından bu yana, çeşitli yayınevleri,dergi ve eğitim programları için illüstrasyon hazırlıyor. İllüstrasyonun yanısıra kille uğraşmayı seviyor...Yaprak Kaymak Özgür

1981 yılında İzmir’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünün ardından ABD’nin Oregon Eyaleti’nde bulunan Pacific Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamladı. 4 Yıl boyunca çalıştığı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfında öncelikle Kariyer Yolculuğuma Başlıyorum projesini yürüttü ardından vakfın Ölçme Değerlenme süreçlerinden sorumlu oldu. 2011 yılından beri bir yandan Nisan Psikolojik Danışma Merkezi’nde gençler ve genç yetişkinlerle psikoterapi seansları yürütürken bir yandan da çeşitli sivil toplum örgütlerine ve sosyal sorumluluk çalışmalarına ölçme değerlendirme alanında danışmanlık yapıyor.