Neler Yapıyoruz?

Hastane Etkinlikleri: Gönüllülerimizin desteği ile İstanbul’da bulunan Pediatrik Hematoloji ve Onkoloji Servisleri’nde çocuklarla birlikte etkinlikler yapıyoruz. Resimden müziğe, matematikten dansa kadar birçok farklı alanda çocukların isteklerine göre düzenlenen etkinliklerle onlarla birlikte keyifli zaman geçiriyoruz. Aynı zamanda doğum günü, yılbaşı gibi özel etkinliklerde de birçok organizasyon yürütüyoruz.

Aile Evi Projesi: 2012 Mart ayında kurulan Aile Evi, ihtiyaç sahibi olan ve çocuk ve ailelerine tedavi sırasında hiç bir ücret ödemeksizin konaklama, mutfak ve banyo hizmeti sağlıyoruz. 14 odası bulunan Aile Evi ile tedavi için farklı şehirlerden İstanbul’a gelen aileleri tedavi süresince misafir ediyoruz. Konaklama alanlarının yanı sıra Bilgisayar Odası ve Oyun Odası gibi ortak alanlar ve gönüllü çalışmalar ile çocuklara uygun bir ortam sağlamayı hedefliyoruz.

Oyun Odası: Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Pediatrik Hematoloji ve Onkoloji Servisi’nde kurulan Oyun Odası ile çocukların hastaneye uyum sağlamalarına destek olmak ve tedavi ortamından uzaklaşarak akranları ve gönüllüler ile keyifli vakit geçirebilmelerini sağlamak hedeflenmiştir. Oyun Odası Projesi’nin diğer hastanelere de yaygınlaştırılabilmesi KAÇUV’un önemli hedeflerinden biridir.

Çocukluk Çağı Kanseri Yayınları: Children’s Cancer and Leukemia Group tarafından hazırlanan yayınları Türkçe’ye uyarlayarak çocukları tedavi gören ailelere hastalık, tedavi süreçleri, beslenme gibi konularda destek olmayı amaçladık.